Eskişehir Tekin Karo
İnşaat Malzemeleri Karo Üretim
71 Evler Mh. Terzi Evleri Ankara Yolu Mobil Petrol Yanı
tekinkaro@hotmail.com
0 222 237 19 08 - 0532 206 13 04 - 0535 410 41 01

Eskişehir’de Süne Mücadele Çalışmaları Bayramda da Devam Etti

11.06.2019 

Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan süne sürvey çalışmalarında sona yaklaşılması sebebiyle çalışmalar bayram süresince de devam etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

2019 yılında İlimizde süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirterek, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Ülkesel süne koordinatörü Dr. Mümtaz ÖZKAN ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet ÇULCU ile İl Koordinatör Ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

İlaçlama kararı alınan yerlerde 1 (bir) günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürümüz SEVER, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi.

 Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 

Gönderen: haber
1134 defa okundu 
 


Ekonomi
İç Anadolu işverenleri üçüncü çeyrekte güçlü işe alım planları bildiriyor
Kentsel Dönüşümde Yönetmelik Değişti
Osmangazi EDAŞ’a EMEA Finance’tan iki ödül
ŞİŞECAM TOPLULUĞU TÜRKİYE’DEKİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR
Türkiye’nin Çin’e kiraz ihracatının önü açıldı