Eskişehir Tekin Karo
İnşaat Malzemeleri Karo Üretim
71 Evler Mh. Terzi Evleri Ankara Yolu Mobil Petrol Yanı
tekinkaro@hotmail.com
0 222 237 19 08 - 0532 206 13 04 - 0535 410 41 01

Borsalar aktif bir şekilde yatırımcı kazanmaya başladı

11.06.2021 

Ekonomist Önder Tavukçuoğlu, dünyada borsaların aktif bir şekilde yatırımcı kazanmaya başladığını söyleyerek, “Dünya da böyle bir trend varken ülkemizin kesinlikle heba edilmemesi gerekiyor. Bunun için piyasa düzenleyiciler ile birlikte çalışılırsa Türkiye borsasının iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.” dedi.

Piyasa düzenleyiciler ile birlikte çalışılırsa Türkiye borsasının iyi yerlere geleceğini söyleyen yatırım danışmanı ve ekonomist Önder Tavukçuoğlu, dünyada borsaların aktif bir şekilde yatırımcı kazanmaya başladığını kaydederek, dünya böyle bir trend varken Türkiye borsasının kesinlikle heba edilmemesi gerektiğini belirtti.

Girişim Kulübü tarafından gerçekleştirilen online konferansta konuşan Tavukçuoğlu, ekonomiye belli kaynak sağlanması gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Boşta kalan paralar mevduatta ya da döviz de duracağına ekonomiye katılması ve kayıt altına alınması için borsaya getirilmesi daha mantıklıdır. Bu süreçte yeterli sayıda şirket olduğu da söylenemez. Bunun devlet tarafından teşvik verilerek ve çeşitli vergi avantajları sunularak daha fazla sayıda şirketlerin borsaya gelmesi sağlanmaktadır. Bunun için öncelikle ekonomiye güven, istikrar ve bazı vergisel avantajlar gerekiyor. Bunların hepsi birlikte anlam teşkil eder. Bu yüzden kesinlikle gençlere, girişimcilere önereceğim uzun vadeli yatırım tarzı olacak şekilde borsaya yatırım yapmalarını öneririm.”

“Kısa vadede zengin olmak için borsaya gelinmemeli”

Tavukçuoğlu, uzun vadeli olmak şartıyla borsalardan korkmayın diyerek, “Uzun vadede bekleyen teknoloji, elektrikli araçlar, yenilenebilir enerji ve madencilik gibi sektörler özellikle önümüzdeki günlerde büyüme trendine gireceğinden ve yatırımcı da bunların hisselerini aldığından onlar büyünce yatırımcının da sermayesi büyüyecektir. Kısa vadede zengin olmak için borsaya gelinmemeli.” ifadelerini kullandı.

 

Gönderen: esgundem
810 defa okundu 
 


Ekonomi
Kısa çalışma dönemi bitiyor! Çalışanlar dikkat: Yeni süreç için ilk açıklama geldi
MOBILEFEST, TÜRKİYE’Yİ BÖLGENİN TEKNOLOJİ ÜSSÜ YAPMAYI HEDEFLİYOR
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS ) Başvurusu İçin Son Tarih 30 Haziran
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Ihlamur ile ekonomiye 30 milyon TL’lik şifa