Eskişehir Tekin Karo
İnşaat Malzemeleri Karo Üretim
71 Evler Mh. Terzi Evleri Ankara Yolu Mobil Petrol Yanı
tekinkaro@hotmail.com
0 222 237 19 08 - 0532 206 13 04 - 0535 410 41 01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Veri Merkezi’nin Temel Atma Törenine Katıldı

21.07.2021 

KKTC’nin dijital dönüşüm yolculuğundaki önemli adımlardan biri olan KKTC Veri Merkezi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı temel atma töreni ile hayata geçiyor.

TÜRKSAT entegratörlüğünde yönetilen e-KKTC programının kritik projelerinin başında gelen KKTC Veri Merkezi ile KKTC kamu kurumlarının bilgi teknolojileri alanındaki hizmet sunumuna ait altyapı ihtiyaçlarını 7/24 kesintisiz ve güvenli şekilde sağlamasına olanak sağlayacak.

Temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2012 yılında başlatılan KKTC e-Devlet çalışmalarının en önemli ayağını oluşturan veri merkezi ile kamu hizmetlerinin en kolay ve etkin yoldan kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli şekilde Kıbrıslı Türk kardeşlerimize ulaştırılmasının hedeflendiğini belirtti. 

Temel atma töreninde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Savaş, Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörü Ömer Faruk Çöllüoğlu, e-Devlet ve Bilgi Toplumu Direktörü Ahmet Yapıcı, e-KKTC Program Yöneticisi Fatih Işık ve proje ekibi eşlik etti.

 

Gönderen: esgundem
1353 defa okundu 
 


Ekonomi
E-ticarette başarılı olmanın püf noktaları
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, temmuz ayına ait dış ticaret rakamlarını açıkladı
6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı
Tarım Krediyle çalışan üreticinin yüzü gülüyor
Üreticide en fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı ise kuru soğanda oldu