Eskişehir Tekin Karo
İnşaat Malzemeleri Karo Üretim
71 Evler Mh. Terzi Evleri Ankara Yolu Mobil Petrol Yanı
tekinkaro@hotmail.com
0 222 237 19 08 - 0532 206 13 04 - 0535 410 41 01

PROYEM POLATLI YEM FABRİKASI AÇILDI

15.09.2021 

Başkent Ankara’nın tarım ve hayvancılıkta öne çıkan ilçelerinden Polatlı, yeni bir yatırımın ev sahipliğini üstlendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, günde 2 bin 400 ton yem üretme kapasitesine sahip Proyem Polatlı Yem Fabrikasını açtı.

Proyem’in Ankara’daki yeni yem fabrikası için Polatlı Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen resmi açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Asuman Erdoğan ile Orhan Yegin katıldı.

Kurdele kesiminin ardından Matlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ve Genel Müdür Önder Matlı, Bakanlar Varank ve Pakdemirli’ye yürüttükleri çalışmalar ve yatırım planları hakkında bilgi verdi.

Matlı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Proyem Polatlı Yem Tesisi, 38 bin metrekare alan üzerine kurulu. Tesis, ham madde alım hatları, dikey silolar, yatay depolar ve dikey mamul silolarından oluşuyor.

Günde 2 bin 400 ton yem üretme kapasitesine sahip bulunan fabrika, ham madde girişinden mamul çıkışına kadar tüm süreçleri otomasyon ile kontrol ediliyor. Paketleme ve yükleme sistemleri ile günde yaklaşık 2 bin tona kadar olan sevkiyat kapasitesiyle bölgedeki hayvan yetiştiricisine hizmet veriyor.

Bakan Varank, geçtiğimiz günlerde de Proyem’e ait Diyarbakır’daki Türkiye’nin en büyük entegre yem fabrikasının temelini atmıştı. Diyarbakır 1. Karma Organize Sanayi Bölgesi'ndeki üretim tesisi, Proyem’in Türkiye çapındaki 9’uncu yem fabrikası olacak.

 

 

Gönderen: esgundem
774 defa okundu 
 


Ekonomi
SU TUTMAYA BAŞLAYAN GÖKPINAR BARAJI İLE 60 BİN DEKAR ZİRAİ ALAN SUYLA BULUŞACAK
TEI, TEKNOFEST’E HAZIR
BESTCHEESE (EN İYİ PEYNİR) ESKİŞEHİRDE
7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu Hakkında Basın Açıklaması
ETO ÜYELERİ İZMİR’DE FASHİON PRİME FUARINI ZİYARET ETTİ